НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Ворскла - Говерла 3:1. Покарання за недбалість ###

Головний арбітр: Дмитро Кутаков (Київська область)

"Ворскла" (Полтава) - "Говерла" (Ужгород) 3:1

Голи: Турсунов 34, Міщенко 60, Міщенко 73 - Буяльський 48

"Ворскла": Непогодов, Міщенко (Янузі 74), Турсунов (Маркоскі 84), Пердута, Ткачук, Сапай, Яховіч, Чеснаков, Дедечко, Громов (Кривошеєнко 88), Даллку

"Говерла": Надь, Шарпар, Фернандо Перейра, Фещук, Акакпо, Нікулає (Степанюк 80), Кочіш, Люлька, Лисицький, Буяльський (Герасим'-юк 87), Балафас (Шацьких 71)

Попередження: Ткачук 41, Міщенко 61 - Фернандо Перейра 2, Нікулає 41

"Говерла" навряд чи вилетить в цьому сезоні...- Реалії такі, що ужгородцям за підсумком поточного сезону вже складніше опуститись до зони вильоту, ніж втриматись в турнірній таблиці там, де закарпатці є зараз. Втім, попри начебто виконане завдання, мови про відсутність турнірної мотивації в стані "Говерли" не допускають – що логічно і зрозуміло. "Говерла" для рядового українського вболівальника є і завжди була маленькою командою, перемоги якої, до прикладу, над "Карпатами", "Волинню" чи "Зорею" сприймаються як щось незвичне, сенсаційне. То закарпатцям потрібно в кожному матчі боротись, доводити, щоб позбутись уже закоренілого статусу аутсайдера. Перша четвірка-п'-ятірка команд української Прем'єр – ліги, звісно, пішла далеко в плані розвитку, але рівень інших колективів, які стабільно грають в елітному дивізіоні і борються за місця в десятці, не є захмарним...- "Говерла" близька до того, щоб вперше в своїй історії затриматись у компанії кращих команд країни більше, ніж на два сезони поспіль. Можливо, то перший крок на шляху від статусу колективу-ліфтера.

"Говерла" на елітному рівні ніколи не перемагала "Ворсклу" на її полі. Від того, що ужгородці мали підстави виходити на сьогоднішній матч в доброму гуморі (з триматчевою безпрограшною серією за спиною), завдання зламу полтавської неприємної традиції для підопічних В'ячеслава Грозного не полегшувалось. "Ворсклі" очки потрібні...- Весняна активність "Волині" до чотирьох команд розширила коло претендентів на шосту сходинку графіку, тому для збереження надії полтавчани не мали права сьогодні помилятись.

Автор цих рядків у анонсі поєдинку з 22-х стартових гравців схибив тільки на одному: у "Говерли" на позиції лівого вінгера вийшов не Дмитро Трухін, а Віталій Буяльський, який, нарешті, залікував травму. В іншому обидва тренери випустили тих, кого і можна було чекати. Буяльський вийшов допомагати форварду Маріусу Нікулає разом із Максимом Фещуком та Разваном Кочішем. Сотіріос Балафас і В'ячеслав Шарпар грали глибше, в опорній зоні. Олександр Надь з лінії воріт керував захисною лінією, яку сформували Уоллас Перейра, Серж Акакпо, Віталій Лисицький і Сергій Люлька.

Дмитро Непогодов – голкіпер "Ворскли"- традиційна четвірка оборонців – Вадим Сапай, Арменд Даллку, Євген Ткачук та Ігор Пердута. Вище розмістились Денис Дедечко з Володимиром Чеснаковим. Форварду Адісу Яховічу з глибини допомагав Олег Міщенко, а Артем Громов з Санжаром Турсуновим відповідали за фланги.

Матч почався в неспішному темпі. Футболісти обох команд не поспішали йти в атаку, зосередившись тільки на використанні помилок суперника. У "Ворскли" вже на 2-й хвилині був удар від Громова, який, втім, слугував тільки розминкою. Трохи гарячіше біля воріт Надя було через десять хвилин, коли Міщенко, скориставшись з неузгодженості гравців "Говерли", вривався в ужгородські володіння- та Олег був зупинений Сергієм Люлькою.

Гра на старті більше трималась в центрі поля. Обидві команди не вражали тактичними сюрпризами чи дисципліною. Все звелось до банальної боротьби за простір, у якій довгий час не було переможця.

Вже пізніше – десь з хвилини 30-ї – полтавчани заволоділи територією, але до того часу розчаровували своїх прихильників. Перший по-справжньому гострий момент у матчі виник саме біля воріт Дмитра Непогодова. Віталій Буяльський на лівому фланзі обігрався з Разваном Кочішем і віддав останньому пас у вільну зону- румун з вигідної позиції не влучив у дальній кут полтавських воріт.

Відповіді господарів довго чекати не довелося- після прострілу/навісу з лівого флангу Акакпо необачно вибив м'-яча на Громова, Артем легко одним рухом прибрав з дороги Лисицького і видавав ще один пас – у напряму Міщенко- але Олега вже перекрили. Саме з того моменту "Ворскла" почала окреслювати свої претензії на перемогу. Швидше і легше працюючи із м'ячем, господарі змушували суперника часто помилятись. Якби був трохи зібранішим Ігор Пердута, рахунок було би відкрито вже на 32-й хвилині- оборонець отримав чудову передачу з центру у вільну зону, але пробив невдало.

Як потрібно завершувати подібні моменти Пердуті продемонстрував Санжар Турсунов. Новачок "Ворскли", який активно мінявся флангами із Громовим, опинився справа- Акакпо після виносу м'-яча Непогодовим виграв повітря у своїй зоні відповідальності, але не вибив шкіряного, а спрямував його точно на хід Турсунову. Уоллас не зміг вчасно увімкнутися в епізод і Санжарову залишалось просто не програти ближній бій Олександру Надю...- Не програв.

Забитий гол зняв з плеч Василя Сачка тягар. "Ворскла" грала під тиском відповідальності за результат, який з голом, що зрозуміло, трохи послабився. До кінця тайму у полтавчан вже не було моментів, а "Говерла" двічі досить цікаво атакувала, але в обох випадках не було належного завершення. Спочатку Фещук не зміг пробити як слід, а потім Люлька, перебуваючи під щільною опікую, в штрафному майданчику суперника заробив тільки кутовий.

Навряд чи всі у Полтаві залишились задоволеними першим таймом. "Ворскла", напевно, трошечки краще грала за суперника, але не залишала враження цілковитого господаря ситуації. І дійсно, як тільки гра відновилась – тут же в полтавчан виникли проблеми. На 48-й хвилині розігравши м'-яча з ауту, пройшла довга передача у штрафний майданчик на Буяльського. Віталій ніби був у програшній позиції, але зумів відтіснити корпусом Сапая, втекти від нього і з кута воротарської зони пробити- удар вийшов кволим, але того вистачило для голу. Непогодов зіграв не дуже надійно- воротар довго сумнівався, виходити на опонента чи ні, втративши через те і час, і впевненість.

Дзвіночок господарі почули. Для "Ворскли" перший в історії домашній пропущений гол від "Говерли" на елітному рівні українського футболу мав ефект холодного душу. Підопічні Василя Сачка вже не могли грати на утримання рахунку, і то для них було тільки на краще...- Відразу ледь Олег Міщенко не забив після передачі з правого флангу – Надь дивом парирував м'-яча. Але тим самим голкіпер ужгородців тільки відклав на пізніше те, що мусило статись. Власне, відклав до 60-ї хвилини...- Саме тоді стався черговий провал в захисті закарпатців, з якого господарі з радістю скористались: Пердута зліва подав, а Міщенко, перебуваючи наодинці перед чужими воротами, в дотик відправив шкіряного за спину Надю.

Варто віддати належне і гостям: вони старались зрівняти рахунок і мали шанси. Фещук зі штрафного пробив дуже непогано (Непогодов впорався), а от Шарпар з меж штрафного майданчика уже з гри – гірше...- Але якби така гра й далі продовжилась, не факт, що "Ворскла" розжилася б трьома очками. Та зняв усі питання на 73-й хвилині той же Міщенко. Акакпо з Люлькою на правому фланзі подарували м'-яча Яховічу, той помітив вільну зону, віддав туди на хід Олегу, а той уже спокійно розібрався – 3:1.

Решту часу команди просто догравали. Догравали в досить швидкому темпі, але між двома штрафними майданчиками. Крім кількох кутових, виходу на поле в складі "Говерли" Степанюка (а ще раніше з'-явився Шацьких), пригадати то й немає чого.

"Говерла" сьогодні зійшлась наче з покращеною власною копією. Обидві команди відзначились пасивністю на стартовому відрізку, і активністю та працьовитістю протягом решти ігрових хвилин. Але у "Ворскли" та працьовитість була ще підкріплена індивідуальною майстерністю виконавців і мінімумом помилок. У закарпатців, навпаки, було багато неузгодженостей в діях, з яких суперник і скористався.