НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. ФК Львів – Говерла-Закарпаття 1:0. Сенсація у Добромилі ###

ФК «Львів» – «Говерла-Закарпаття» – 1:0 (1:0)

4 вересня 2011 р. 17:00. Добромиль. Стадіон «Лафорт Арена»

ФК «Львів»: Череднюк, Жук (к) (С.Косар, 90+3), Химич, Лазар, Петрик, Гончарук (Казан, 46), Гвоздик, Луцик, Чучман, Грицай (Мельник, 69), Степанов (Заставний, 77). НЗ: Рипновський, В.Косар, Гринишин

В.о. головного тренера: Роман Лаба

«Говерла-Закарпаття»: Надь (к), Єлісєєв, Райчевіч, Мелікян, Нудний (Печенкін, 64), Гібалюк, Щедраков, Трухін, Кучеренко (Свиридов, 80), Міщенко (Трішович, 77), Невуче (Джакобія, 55). НЗ: Пеньковець, Ситник, Малін

Головний тренер: Олександр Севідов

Попередження: Луцик 17, Жук 47, Чучман 63, Мельник 81 – Кучеренко 29, Щедраков 81, Мелікян 82

Цього разу у гості до футбольного клубу «Львів» завітав лідер першості «Говерла-Закарпаття». До речі, це був єдиний матч в Україні, який відбувався у неділю, оскільки у Прем’ер-лізі перерва, а всі інші поєдинки першої ліги були призначені на понеділок.

Команда з Ужгорода добре пам’ятала, як у минулому чемпіонаті через поразку 2:3 від «Львова» посади позбувся «гострий на язик» Ігор Гамула. Тому чергової відставки головного тренера гості не хотіли. Львів’янам ж просто необхідно було реабілітовуватися перед уболівальниками за найбільшу поразку в історії клубу у минулому турі 0:5 від «Динамо-2».

Обидві команди по різному налаштовувалися на гру, не дарма ж вони займають діаметрально протилежні місця у турнірній таблиці.

У воротах «Львова» незмінне місце займав Череднюк. Центр захисту становили Химич та Петрик, а краї захищали Гвоздик і Лазар зліва та справа відповідно. У центрі поля діяли Гончарук та Чучман- за лівий фланг півзахисту відповідав Луцик, а за правий – Жук. Останній грав на незвичній для себе позиції, адже у минулих матчах Вадим діяв у захисті. Грицай грав із глибини поля, а роль форварда виконував Степанов. «Закарпаття» грало за звичною схемою, на вістрі атаки якої був Невуче.

Перший удар по воротах гостей наніс Гончарук вже на 3-ій хвилині матчу. У стартові хвилини гра проходила на зустрічних курсах, і «Говерла-Закарпатя» зовсім не підтверджувала статус лідера першості. На 10-ій хвилині Невуче віддав пас на Райчевіча і той з метра «розстрілював» ворота Череднюка. Лише чудова реакція львівського воротаря завадила гостям відкрити рахунок. Незважаючи на численні атаки ужгородців забити все ж вдалося господарям. На 13-ій хвилині після навісу з лівого флангу м’яч знайшов голову Грицая. Після удару Віталія м’яч влучив у поперечину. Та все ж на добиванні той таки Грицай виявився першим і після потужного удару останнього м’яч затріпотів у сітці воріт гостей.

Для ужгородців цей гол виявився вкрай несподіваним. Вони всіма силами побігли в атаку, і на 22-ій хвилині через необережну гру львівських захисників Міщенко після подачі Щедракова не реалізував чудову нагоду зрівняти рахунок. «Говерла» повністю перехопила ініціативу і ворота Череднюка раз по раз дальніми ударами турбували Мелікян та Міщенко. Львів’яни ж інколи відповідали контратаками. Ігрову та територіальну перевагу ужгородці не змогли втілити у гол і все найцікавіше вирішили відкласти на другий тайм.

З початком другої половини матчу гості з новими силами побігли в атаку. На 54-ій хвилині після подачі Райчевіча «шоколадка» Невуче (як встигли прозвати його місцеві вболівальники) пробив вище воріт, а через дві хвилини нагоду відзначитись втратив Мелікян. «Говерла» повністю перехопила ініціативу, і протягом десяти хвилин львів’янам нічого не залишалося, як відбивати чергові гострі атаки суперника. Після трьох поспіль невдало виконаних кутових, у тренера гостей не витримали нерви, і на поле полетіла пляшка з водою. Тренер не міг повірити, що після такого штурму рахунок залишається 1:0 не на користь його команди. На післяматчевій прес-конференції Севідов жартуючи сказав, що це все вина священика, який перед матчем покропив поле.

На 66-ій хвилині чудову нагоду забити втратив Нудний, а згодом Райчевіч після передачі Печенкіна пробив вище воріт. У тренерського складу «Закарпаття» від безсилля опускалися руки, проте м’яч вперто не хотів залітати у рамку воріт Череднюка.

Складалося враження, що львів’яни грали під девізом «померти – але не програти». Раз по раз відбиваючи атаки суперника, господарі знаходили в собі сили контратакувати. Останні хвилини матчу стали для «синьо-золотих» ледь не інфартними. На 82-іх хвилині м’яч після удару Свиридова влучив у руки Череднюка. Через дві хвилини Андрій знову виручив свою команду після потужного удару Нудного. Нервову атмосферу розряджали лише падіння футболістів. Здавалося, ужгородці таки дотиснуть суперника, проте всі їхні спроби забити виявились марними, адже львівські захисники також не дрімали.

До основного часу гри арбітр компенсував п’ять хвилин. Увесь цей час гості безперервно атакували і найкращу нагоду забити гості втратили на останній хвилині матчу. Після передачі Джакобії Трішович пробив повз ворота. Як виявилося, це був останній момент у матчі.

Львів’яни таки вистояли, а лідер першості «Говерла-Закарпаття» втратила перші очки у цьому сезоні. Головний тренер «Закарпаття» Севідов був дуже розчарованим, адже через недооцінку суперників його команда програла. Мало хто на це сподівався, тому цей матч став справжньою сенсацією. Господарі проявили характер і завдяки стовідсотковій самовіддачі досягли свого. Вболівальники сподіваються, що ця перемога додасть впевненості у діях молодим гравцям «Львова», і в наступних турах вони вже не будуть виглядати «хлопчиками для биття». А ужгородським «піжонам» та «майстрам джазу» (як висловився на адресу своєї команди головний тренер Севідов) буде над чим подумати, якщо вони хочуть наступного року грати у прем’єр-лізі.