У товариському матчі проти Закарпаття бразилець нарешті зумів втілити в життя мрію будь-якого форварда. А загалом глядачі на трибунах стадіону СКА подивилися на міжсезонний футбол у виконанні Карпат.

Часом він був цікавий, часом прагматичний, часом смішний. Найбільше сміху на трибунах викликав тренер Закарпаття Ігор Гамула. Інколи складалося враження, що уболівальників цікавлять не так події на полі, як репліки ексцентричного тренера ужгородців. Центральні трибуни просто вибухали реготом, коли Ігор Васильович шпетив бразильського латераля Леандро. Та я м'яз потягнув - виправдовувався щойно замінений захисник. То якого біса ти на поле виходив?! - репетував Гамула, додаючи до кожної фрази міцне слівце.

Йому було від чого злитися – в Закарпаття абсолютно нічого не вдавалося попереду. Винятком став єдиний небезпечний удар Чарльза Невуче, який вийшов на поле у другому таймі. Цікаво, адже нещодавно керівництво клубу відрахувало цього технічного нігерійця за прогули. Однак, схоже, гравець та клуб знайшли порозуміння і владнали усі негаразди. Так от, окрім удару Невуче, більше й згадати нічого – закарпатці не те що грали без бажання, просто їм бракувало індивідуальної майстерності, аби обіграти оборонців Карпат. Не допоміг їм і експериментальний варіант оборони від Олега Кононова. У стартовому складі він випустив такий варіант: зліва, досить незвично для себе, вийшов Тарас Петрівський, праворуч – Андрій Сагайдак, у центрі захисту Тарасенко та Гурський.

Андрій на початку гри ледь не наламав дров, коли банально не влучив по м'ячу у простій ситуації – на щастя, нападники Закарпаття не зреагували на цей огріх. Після цього Гурський почав діяти значно впевненіше. Зрештою, уся оборона не мала достатньо роботи – гості почасти відбивали загрози від власних воріт, в атаку йшли неохоче.

Місце опорника зайняв Даніло Авелар. Якщо відверто, то цей бразилець не вразив. Кілька разів він помилявся у простих ситуаціях, не надто вдавалося і віддавати гострі паси на партнерів. Може, це і не є його прямими обов'язками, але статус бразилець все ж має змушувати його до більш креативних дій. Але в цілому він не випадав із загальної картини. Також робимо знижку на адаптацію – це важливо.

Трохи вище за Авелара діяла пара Ткачук – Мартинюк. Андрій грав більш виразно, кілька разів продемонстрував хорошу техніку – на швидкості по центру він здорово обходив суперників, але до чіткого удару справа не доходила. Мартинюк рухався трохи менше, але досить непогано виконував стандарти, постійно намагався закрутити м'яча у ворота Надя. А ще Ярослав віддав кілька дуже непоганих (і що головне - гострих!) передач.

Трійку форвардів склали: Нену на правому фланзі, Кожанов на лівому, Зеньов попереду. Більше за інших уболівальників цікавив саме бразилець. Наразі рано і важко оцінювати гру Нену, оскільки він вперше вийшов на люди. Можна лише сказати, що в хлопця є хороша стартова швидкість, непогана техніка. А до мінусів можна занести непорозуміння з партнерами. Яскравим доказом цього став епізод у середині першого тайму, коли по фланзі підключався Сагайдак, а Нену віддав йому надзвичайно незручну передачу, хоч шляхів для продовження атаки було чимало. У підсумку Нену награв на оцінку можна і краще. Такий же бал заслужив і Сергій Зеньов. Доволі часто він відтягувався назад, тож позиція центрального нападника пустувала. За увесь тайм естонцю не вдалося бодай раз налякати голкіпера ужгородців. А от Кожанов ледь не забив вже на самому початку. Мартинюк видав йому чудесну передачу на хід (у стилі самого Кожанова), Денис втік від опікуна і з розвороту пробив у дальній кут. Трохи неточно.

Прикро, але цей удар став одним з рідкісних небезпечних епізодів у першому таймі. Куди цікавіше стало після того, як по перерві на полі з'явилися Батіста, Ґодвін, Кополовець та Гудима, а трохи згодом Федецький, Ощипко, Худоб'як та Габовда. Дуже непогано відіграли і Мілошевіч з Тубічем: впевнено і надійно. Обоє перебувають в непоганій формі. Словом, окрім вже згаданого моменту в Невуче, більше клопотів Карпати не мали. А Закарпаття могло поїхати зі Львова з цілою валізою голів...-

Карпатівська атака досить довго розгойдувалася. Гравці смакували м'яча, буквально насолоджувалися передачами. Ощипко і Федецький жили на половині поля суперника і виконували роль додаткових флангових нападників. Артем взагалі видав шикарний слалом, коли на швидкості обіграв половину складу ужгородців. З центра гостро атакували Худоб'як та Габовда, з країв Кополовець та Гудима. Молодий дублер став автором двох перших гольових передач. Спершу він послав м'яча низом і Батіста в один дотик замкнув простріл – 1:0. Йшла 69-я хвилина. А вже за чотири хвилини Гудима з того ж флангу навісив на бразильця, якого чомусь знову залишили без догляду і форвард потужно вколотив м'яча під поперечку – 2:0.

Після цього гості геть посипалися і дозволяли карпатівцям робити з собою усе, що забажається. За 11 хвилин Батіста переможно підняв руку вгору – щойно він став автором хет-трику. Після навісу з флангу Тубіч пробив головою у протихід Надю, але м'яч влучив в живіт Батісті і залетів у ворота – 3:0. Далі гра перетворилася у відверту формальність, хоча Тубіч міг збільшити рахунок, але з вигідної позиції по воротах не влучив.

Утім, дещо корисне зі Львова закарпатці таки вивезли. Леандро познайомився з двома карпатівськими бразильцями – Нену та Авеларом. Після заміни закарпатець стояв у проході зі стиглою грушею в руках і обмінювався номерами телефону. Олег Голодюк та Сандро Гурулі своїх телефонів не давали, зате розписувалися усім охочим в блокнотах. Обоє не змогли взяти участь в матчі через стан здоров'я, тож дивилися за грою на трибунах. Вже в Австрії вони зможуть включитися в боротьбу і довести Олегу Кононову свою профпридатність.

Карпаты - Закарпатье 3:0
Голы: Батиста, 69, 73, 84

Карпати: Тлумак (Мысак, 80), Сагайдак (Федецкий, 46), Е. Тарасенко (Тубич, 46), Гурский (Милошевич, 46), Петривский (Ощипко, 58), Ткачук (Гудима, 46), Авелар (Худобяк, 58), Мартынюк (Годвин, 46), Нену (Кополовец, 46), Зенев (Батиста, 46), Кожанов (Габовда, 58).

Закарпатье: Надь, Комарницкий (Лисицын, 46), Шендрик, Хауши (Малыгин, 46), Леандро (Славин, 39), Малыш, Болохан (Молнар, 70), Микуляк (Скунц, 83), Гибалюк, Лещук (Невуче, 46), Алексеев (Трухан, 68)

Предупреждения: Мартынюк, Петривский – Леандро, Малыгин