НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Аналіз роботи арбітрів в матчах 12 туру УПЛ ###

Після поєдинків перенесеного з осені на зиму дванадцятого туру Ліги Парі-Матч список арбітрів, до суддівства яких потрібно відноситися з засторогою, поповнився новим ім'-ям. Віталій Романов – досвідчений суддя, який вмів тримати планку на заданій висоті. Проте, в останньому матчі року в Ужгороді Романов прийняв рішення, яке викликало величезний резонанс і вкотре збурило й так збуджену негативними моментами футбольну громадськість. Про суддівство Романова та його колег в поєдинках 12-го туру Ліги Парі-Матч UA-Футбол поговорив з експертом з питань суддівства, екс-арбітром ФІФА Мирославом Ступаром.

"Говерла" – "Олександрія" 1:2
Головний арбітр – Віталій Романов (Дніпропетровськ)

90-а хвилина. Дмитро Леонов з радіусу штрафного майданчика пробив по воротах "Говерли". М'-яч у штрафному майданчику влучив у руку В'-ячеславу Лухтанову. Арбітр призначив одинадцятиметровий удар, не показавши при цьому Лухтанову другої в матчі жовтої карточки.

Помилка або моральне падіння? Суддівський ляп в матчі Говерла – Олександрія

Мирослав Ступар. До вище вказаного аналізу, який ми зробили відразу після матчу, варто додати момент з пробиттям одинадцятиметрового удару. Віталій Романов не зреагував на те, що до удару до штрафного майданчика вбігло кілька гравців "Говерли", а за ними – й "Олександрії". Правилами це заборонено. Звісно, педантом не потрібно бути, але коли є явне порушення правил, то потрібно реагувати.

Гадаю, що Романов був нестійким, оскільки, імовірно, розумів, що призначення одинадцятиметрового удару було помилковим.

"Дніпро" – "Волинь" 0:1
Головний арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

Мирослав Ступар. Абдула в цьому сезоні не виходить за рамки свого високого рівня. Цей матч Анатолій, як і попередні, відсудив якісно. Були, звісно ж, нюанси, але вони несуттєві. Але уваги заслуговує один момент за участю асистента арбітра Віталія Сухіна.

73-я хвилина. Матеус отримав передачу з глибини поля, проривався до воріт Кічака, але прохід бразильця зупинили арбітри, просигналізувавши про офсайд.

Мирослав Ступар. Віталій Сухін підвів Абдулу. Матеус з глибини поля отримав хорошу передачу, вискакував один на один, але Віталій Сухін зафіксував положення "поза грою", якого не було. Слабенька увага, слабенька концентрація, невміння переключатися, - ось причини такого рішення. А це, по суті, був один з ключових моментів, адже Матеус мав реальну нагоду забити гол.

"Сталь" – "Олімпік" 1:0
Головний арбітр – Ярослав Козик (Закарпатська область)

64-а хвилина. Темур Парцванія грубим підкатом зіграв проти Владислава Кулача. Захисник "Олімпіка" отримав жовту карточку, яка разом з карточкою на 44-й хвилині матчу (за фол проти Пшеничних) перетворилась для захисника "Олімпіка" на червону.

Мирослав Ступар. Після фінального свистка було чимало обурень з боку гравців та тренерів "Олімпіка", які масово підійшли до Козика і щось в нього виясняли. Що саме? – Важко сказати. Але це ж не першість області. Потрібно дотримуватися порядку. Якщо є претензії – звертайтеся до Колліни, адже арбітри після гри нічого не скажуть.

Тим більше, що до Козика серйозних запитань по цій грі не було. Призначення штрафного удару, яке обурило "олімпійців"? Так, там не було грубої гри з боку Гришка. Але ж Гришко Васіну на плече спочатку поклав праву руку, а потім, розвертаючись, і ліву. Тобто, руки дійсно були на плечах опонента. У футболі це заборонено.

До Козика є запитання щодо послідовності винесення дисциплінарних санкцій. Ну, до вилучення Парцванії претензій немає. Темур на 44-й хвилині грубо сфолив проти Пшеничних, а на 64-й взагалі міг отримати пряму червону карточку. Але Кулач встиг підстрибнути, зм'-якшив ситуацію, тому Козик обмежився "гірчичником". Все справедливо.

Лисенко на 69-й хвилині карточку отримав не тому, що Козику так захотілося, а тому, що Лисенко – не дисциплінований футболіст. Володимир сказав арбітрові щось таке, за що отримав своє попередження.

А от Кулачу арбітр не показав жовтої карточки на 81-й хвилині за удар по м'-ячу після свистка. А потрібно було дати, аби не було розмов, мовляв, судив тільки в один бік. Бо вийшло, що вісім попереджень у "Олімпіка" і тільки два – у "Сталі". Тобто, можна сказати, що Козик був непослідовним у винесенні попереджень.

На 91-й хвилині Шудрик зафіксував неіснуючий офсайд, коли пішла передача з лівого на правий фланг атаки "Олімпіка". Хай несуттєва, але це помилка.

"Металіст" – "Чорноморець" 2:2
Головний арбітр – Ігор Пасхал (Херсон)

90+2-а хвилина. Артем Путівцев в центрі поля безпідставно грубо вдарив по ногах Владислава Кабаєва. Арбітр вилучив порушника з поля прямою червоною карточкою.

Мирослав Ступар. Цю гру Ігор Пасхал провів дуже гладенько. На мажорній ноті завершилася літньо-осіння частина чемпіонату. Говорити немає про що, хоча й було в матчі дев'-ять жовтих карточок і одна червона. Вилучення Путівцева справедливе. Артем зі злості заїхав Кабаєву по ногах, що не могло залишитися безкарним.

Паритет в порушеннях – по 19, в рахунку – 2:2, і якісне суддівство від Ігоря Пасхала.

"Ворскла" – "Зоря" 0:2
Головний арбітр – Євген Арановський (Харків)

Мирослав Ступар. Євген Арановський, виходячи на цей матч, мусив пам'-ятати матч 26-го туру минулого чемпіонату, коли він в протистоянні цих же суперників безпідставно вилучив Антона Шиндера за другу жовту карточку, переплутавши порушення правил з симуляцією.

До честі Арановського, цей матч Євген провів на належному рівні. Власне, цьому сприяла сама гра, адже майже не було на полі спірних епізодів. Порушень правил було небагато, а ті, що фіксувалися, - були явними. Те саме стосується жовтих карточок.

"Шахтар" – "Карпати" 3:0
Головний арбітр – Сергій Березка (Київська область)

Мирослав Ступар. Сергій Березка – один з найдосвідченіших арбітрів Ліги Парі-Матч. Він нижче свого рівня не опускається, впевнено проводить свої матчі.

На другій хвилині Ігор Пластун грубо порушив правила в центрі поля і отримав заслужене попередження. Жодних запитань. В другому таймі, коли "Шахтар" уже й результат здобув, Едуардо на фланзі накрутив двох опонентів і тікав від суперників. Пластун зупинив хорвата явним порушенням правил. Це був зрив небезпечної атаки, який міг бути покараний жовтою карточкою.

Коли телекамери показали Пластуна, була помітною його реакція розчарування. Ігор ніби розумів, що заробив друге попередження. Але Березка обмежився усним попередженням і по-футбольному в такій грі мав рацію. Хоча, повторюся, формальні підстави для вилучення Пластуна були.

"Металург" – "Динамо" 0:6
Головний арбітр – Олександр Іванов (Донецька область)

Мирослав Ступар. Ми знаємо рівень Олександра Іванова. У нього завжди є проблеми з дисциплінарними санкціями. Він не відчуває, коли потрібно, а коли не потрібно давати попередження.

В простій ситуації на сороковій хвилині Гармаш отримав по ногах від опонента і миттєво відповів, навмисно вдаривши візаві. Іванов не зреагував. А потрібно було попередити і одного, й другого.

На 43-й хвилині Гапончук відверто затримав Ярмоленка, за що мав бути покараний жовтою карточкою. Але Іванов промовчав і покарав Гапончука аж на 79-й хвилині, коли той пішов в грубий підкат.

Результат 6:0, матч прохідний, та все ж суддя мусить тримати свій рівень. У Іванова немає стабільної планки, особливо що стосується винесення дисциплінарних санкцій.